Abdulsamet TUTUŞ

Elektrik & Elektronik Mühendisi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Elektronİk kart tasarımı & yazılımı mühendİsİ İstanbul / TÜRKİYE

Kişisel Bilgiler

Hakkımda

10 Mayıs 1992 yılında Şanlıurfa ilimizin Suruç ilçesinin Karahöyük köyünde ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. İki yaşıma kadar burada yaşadıktan sonra Suruç ilçesine taşındık. 2005 yılına kadar ailemle burada yaşadım...

Şu an lise olarak faaliyet gösteren Fatih Sultan Mehmet ilkokulunda 5 sınıfa kadar okudum. 6. sınıfta ailem ile Gaziantep iline taşındım. Burada 6. ve 7. sınıf eğitimimi Aydınlar ilköğretim okulunda aldım. Daha sonra aynı ilçede başka bir mahalleye taşınmamız neticesinde 8. sınıfı Zekeriye Konukoğlu ilköğretim okulunda okudum. Lise eğitimini gene bu mahallede bulunan Hacı Sani Konukoğlu Lisesinde okuudum.

Liseden 2011 yılında mezun oldum. O yılda yapılan ÖSYM sınavlarında Elektrik & Elektronik Mühendisliğini kazanamadığım için tekrar hazırlanmaya karar verdim. Bir sonraki yıl Osmaniye Korkut Ata Üniveristesini kazandım. Buradaki 5 yıllık eğitimim sonucu Elektronik Kart tasarımı, yazılımı, gömülü sistemler, IOT Endüstri 4.0 projelerinde çeşitli firmalarda başarıyla projler geliştirdim ve hala bu konu ile alakalı çalışmalarım devam etmektedir.

Mesleğimde eksiklerimi tamamlayıp verimli çalışmaya başladıktan sonra yeni alanlara yöneldim çok sevdiğim bölümlerden biri olan Yönetim Bilişim Sistelerini Anadolu Üniveristesinde okuma fırsatı buldum.

6 kardesin en büyüğüyüm. Hayatımı çok çalışan hiç yorulmayan ve her konuda yeteneği olan bir insan olarak sürdürmekteyim.

devamı...

İş hayatım

başlangıç tem 2018 bitiş devam

(8 ay)

MEDİDERMAN İstanbul

Elektronik kart tasarım ve yazılım mühendisi

MEDİDERMAN firmsında çalışma hayatım boyunca elektronik kart tasarımı ve yazılımı mühendisi olarak çalıştım. Dünyada pek örenği olmayan ameliyat simülatörü projesinde elektronik ve elektronik yazılım departmanı şefi olarak çalışıyorum.

başlangıç ocak 2018 bitiş tem 2018

(6 ay)

KLORSİS Gaziantep

Elektrinik kart tasarım ve yazılımı mühendisi

KLORSİS akıllı dozajlama sistemleri firmasındaki çalışma hayatım boyunca endüstriyel alanda kullanılmak üzere geliştirilen dozaj pompalarının anakart tasarımı ve yazılımı özellikle STM32 microdenetleyicileri üzerinde çalıştım.

başlangıç haz 2017 bitiş ocak 2018

(6 ay)

FERLED Gaziantep

Üretim kontrol şefi

FERLED led aydınlatma armatürleri üreten firmada çalışma süreci boyunca üretim sürekliliği, kalite kontrol, AR-GE ve test mühendisi olarak çalıştım. Bu firmada, firmaya kazandırdığım TSE EN 60598 belgesi ile TSE alanında detaylı bilgi etme imkanı buldum. Bu çalışma ile TSE'nin firma için önemi ve TSE belgesine sahip olması bir ürünün kalitesi hakkında önemli sonuçlara ulaştım.

Eğitim Hayatım

Yeteneklerim

C++
CubeMX keil
Arduino
STM32
Proteus
PHP
HTML
CSS
SolidWorks
3D

Yabancı dil: İngilizce

  • EnglishYazma: Orta
  • SpanishKonuşma: İyi
  • FrançaiseAnlama: Zayıf

Özlü Sözler

Blog

ESP Server |

herkesin kendi web serveri olsun diye çıktığımız yolda ESP ile web server yaptık...


STM32 eğitimleri |

Geleceğin teknolojisi olan ARM cortex microdenetleyicilerini öğrenmeyen kalmasın diye başlatığımız eğitim seferberği projemiz devam ediyor..


git